Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 2000 форинтів 2018, Король Матіас Корвін

  Матіас I Корвін - угорський король з трансільванського магнатського роду Хуньяді, при якому середньовічне Угорське королівство досягло піку своєї могутності. Матьяш був проголошений королем Угорщини 24 січня 1458 року. Був також королем Хорватії (з 1458 року) Чехії (з 1469 роки) і герцогом Австрії (з 1487 року). Після десятиліть феодального хаосу відновив угорську державність шляхом проведення багатошарових реформ. Перший ренесансний правитель Східної Європи, покровитель художників і архітекторів. Його суперництво з Фрідріхом III вилилося в збройний конфлікт з Габсбургами, в ході якого Корвін взяв Відень. Прізвисько «Корвін», або «Ворон», він отримав від того, що саме цей птах зображена на його гербі. По-угорськи його ім'я звучить як Hunyadi Mátyás або Mátyás király ( «король Матяш»), по-латині Matthias Corvinus ( «ворон»), по-словацьки Matej Korvín, по-чеськи Matyáš Korvín, по-румунськи Matei Corvin, по- сербохорватської Matija Korvin. У його честь названий астероїд (1442) Корвіна.
  Доступність : 1 в наявності
  800 грн
  i h

  На аверсі показано стилізоване зображення горельефа - угорський король Матяш I (король Угорщини) в обладунках з королівськими атрибутами: в одній руці у нього жезл, в іншій - держава, над головою корона. У нижній частині так само зображення з горельєфа. Написи: країна емітент - «MAGYARORSZÁG» ( «Угорщина»), ім'я короля - «MÁTYÁS KIRÁLY» і зазначена номінальна вартість, відповідна монеті - «2000 FORINT» (мідно-нікелева)

  На зворотному боці робиться акцент на результати, досягнуті Матьяш I Корвін в організації збройних сил, і на ту роль, яку він займав в державних справах, а також на його фінансові реформи. Нижня третина реверсу прикрашена ще однією реліквією: частина одягу Матяша I, із зображенням готичного шолома і обладунків в центрі, представляють його досягнення як стратега і військового ватажка. Матьяш був першим з угорських королів, який постійно тримав в армії платних найманців. Король брав значну роль в державних справах: його каліграфічний підпис розташована по центру. У верхній частині розташована золота монета Матяша I Корвіна, що вказує на фінансову реформу, здійснювану королем, і на новий дизайн з Мадонною на монетах, який мав довгий ходіння. Зліва, від монети з середньовіччя, викарбувані роки - «1443 -58 -90», коли Матьяш I народився, сидів на троні і коли він помер, виділивши перші дві цифри, які відносяться до тисячоліття і сторіччю. Справа рік емісії - «2018», поруч знак монетного двору - «BP». Ворон, геральдична птах родини Хуньяди, тримає круглу цифру «0» в дзьобі.

  Метал: Мідно-нікелевий сплав
  Вага: 76,5 гр
  Діаметр: 52,5 мм

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2018
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение