Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 2000 форинтів 2019, 150 років від дня народження Кальмана Кандо

  Угорський монетний двір викарбував пам'ятну монету, присвячену 150 річниці від дня народження Кальмана Кандо Кальман Кандо фон Егерфармош унд Стрегова - угорський інженер і вчений-електротехнік; піонер в розробці електричної тяги; член-кореспондент Угорської академії наук
  Доступність : 1 в наявності
  700 грн
  i h

  В якості центрального мотиву на лицьовій стороні зображений електровоз MÁV Class V40 з обертовими фазовими перетворювачами, розроблений Кальманом Кандо, також званим локомотивом Кандо. Зернистий фон аверсу нагадує поверхню табличок на старих локомотивах. Локомотиви класів V40 і V60 зробили революцію в залізничному транспорті, оскільки він міг працювати на частоті загальнонаціональної залізничної мережі, що дозволило уникнути складного і дорогого перетворення мережі. Грунтуючись на досвіді, отриманому під час випробувальних пробігів, ці локомотиви були придатні для забезпечення рушійної сили для вантажних поїздів на додаток до пасажирських поїздів. Локомотиви цих класах використовувалися до 1960-х років.

  Легенда: в нижній частині викарбувано назву країни емітента - «MAGYARORSZÁG» ( «Угорщина»). У верхній частині, зліва зазначена номінальна вартість, відповідна монеті - «2000 FORINT» (мідно-нікелева), а у верхній частині, праворуч вказано рік карбування - «2019» і знак Угорського монетного двору - «ВР.»

  На реверсі зображено портрет Кальмана Кандо. У нижній частині викарбовано ім'я винахідника - «KANDÓ / KÁLMÁN» і роки його життя - «1869 - 1931». Зліва, вертикально викарбувані ініціали дизайнера - «BB»

  Метал: Мідно-нікелевий сплав
  Вага: 14 гр
  Діаметр: 28,43 мм

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2019
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение