Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 2000 форинтів 2019, Вижла. Угорські вівчарки і породи мисливських собак

  Назва Естергом пов'язано з гарячими джерелами, що б'ють з-під землі в багатьох місцях в межах міської межі. Центром Водного міста є Замкова гора, на вершині якої знаходиться Кафедральний собор. Це місто було свідком народження угорського держави. Також, на цій землі був коронований перший християнський король Угорщини і єпископ Угорської церкви Іштван Святий, який і побудував тут перший храм в період між 1001 і 1010 роками. У той час король жив в Естергоме. Собор був освячений на честь святого Адальберта Празького, який загинув в 997 році під час місії в Пруссії і названий «красивою церквою». Церква стала першою християнською церквою Угорщини. У період між 1189 і тисячу сто дев'яносто п'ять роками храм був спалений разом з Королівським палацом під час турецької навали. Єдине, що вціліло - це архієпископська капела Бакоц Тамаша, побудована на початку 1507 року. За винятком італійської капели, це одне найбільш ранніх і найкрасивіших творінь архітектури ренесансу. Будівництво сучасного собору почалося в 1822 році за розпорядженням кардинала герцога Шандор Руднаі і архітектурним планом Пала Кюхнела і Яноша Пака. В процесі відновлення і продовження будівництва, архітектурний проект був змінений Йозефом Хілд, в результаті чого висота Базиліки значно збільшилася. Урочисте відкриття було освячено кардиналом герцогом Яношем Сцітовскім 31 серпня 1856 року за звуки Естергомський меси, написаної Ф.Ліста і приуроченої спеціально до цього свята.
  Доступність : 1 в наявності
  3000 грн
  i h

  На аверсі зображено стилізований інтер'єр. Написи: в лівій частині, в два рядки, вказаний номінал - «2000 FORINT». Внизу розташований знак Угорського монетного двору - «ВР.», Поруч рік емісії - «2019». У верхній частині, уздовж канта, вказана країна - «MAGYARORSZÁG».

  На реверсі зображено Естергомський базиліка (повна назва - Базиліка Вознесіння Пресвятої Діви Марії і Святого Адальберта) на Замковій горі, яка була побудована на місці першого собору в країні, де в 1000 р був коронований перший король Угорщини. Базиліка Святого Адальберта - найвище і найбільший будинок в Угорщині. Церква стоїть на мальовничому пагорбі на березі Дунаю і її видно практично з будь-якої точки Естергома і навіть із сусідніх міст. Базиліка служить кафедральним собором центральної єпархії країни, а в її скарбниці зберігається понад 400 шедеврів сакрального мистецтва. Написи: «ESZTERGOM», «NEMZETI EMLÉKHELY», «VÁRHEGY ÉS VÍZIVÁROS». Зліва розташований логотип серії, праворуч - ініціали дизайнера (Tóth Zoltán)

  Метал: Мідно-цинковий сплав
  Вага: 16 гр
  Діаметр: 34 м

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2019
  Матеріалсплав на основі цинку
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение
  Разом з цим також купують
   Зображення Угорщина 2000 форинтів 2016, Кладовище Ракошкерестурі

  Угорщина 2000 форинтів 2016, Кладовище Ракошкерестурі

  Угорський монетний двір виготовив пам'ятну монету до 60 - ї річниці Революції «Кладовище Ракошкерестурі». Серія «Національні Меморіали». 23 жовтня 1956 р в Будапешті пройшла антиурядова демонстрація, в якій взяли участь тисячі людей. Велика група демонстрантів спробувала проникнути в студію Будинку радіо з вимогою передати в ефір свої програмні вимоги. Ця спроба призвела до зіткнення з обороняли Будинок радіо підрозділами угорської держбезпеки, в результаті чого з'явилися перші вбиті та поранені.
  500 грн
   Зображення Угорщина 2000 форинтів 2015 року, Національний меморіал в Мохаче

  Угорщина 2000 форинтів 2015 року, Національний меморіал в Мохаче

  Присвячена Національного меморіалу в Мохаче, на місці битви. Битва при Мохаче - мала катастрофічні наслідки для Центральної Європи. Після поразки угорсько-чесько-хорватських військ в серпневому битві 1526 року Османська імперія (переможниця) отримала можливість підкорювати нові європейські території, поширюючи іслам на нових землях. Південнослов'янські народи і частина населення Європи потрапили під важке турецьке ярмо, постійно зазнавали нападів. Центральна Угорщина після захоплення перетворилася в Османську Угорщину (1526-1699 рр.). Вільна від турків земля була перетворена в буферну зону між османськими і німецькими територіями. Монета, присвячена кровопролитній битві, є другим платіжним засобом в серії «Національні меморіали». Перша називається «Шомодьвар-Купавар» ( «Somogyvár-Kupavár»). Виріб виконаний в техніці штучного патинування. В результаті проведеного процесу старіння зовнішнє покриття монети набуло фактуру і колір, характерні для патини античних бронзових монет. Що ж змусило дизайнерів монетного двору Угорщини вдатися до патинування? Відповідь проста - тематика монети.
  500 грн
   Зображення Угорщина 2000 форинтів 2014 року, Національний меморіал Сомогивар-Купавар

  Угорщина 2000 форинтів 2014 року, Національний меморіал Сомогивар-Купавар

  Випущена монета, присвячена національному меморіальному місця «Somogyvar-Kupavar», є першим платіжним засобом в країні, обробленим із застосуванням штучного патинування. В результаті проведеного процесу старіння зовнішнє покриття монети набуло фактуру і колір, характерні для патини античних бронзових монет. Що ж змусило дизайнерів монетного двору Угорщини вдатися до патинування? Відповідь проста - тематика монети. На платіжному засобі відображений меморіальний комплекс, розташований на 7 га, виявлення якого дало можливість простежити еволюцію угорської культури від Середньовіччя до Нового часу. Під час археологічних розкопок тут навіть були знайдені релікти, що існували ще в Бронзовому столітті (3000-1000 рр. До н. Е.). Значно пізніше на цьому місці були побудовані церква і монастир, які призначалися для останків Св. Ласло, одного з найбільш шанованих королів країни в 1077-1095 рр. Через час «Somogyvar» перетворився в укріплений замок, а монастир був покинутий. Нині «Somogyvar-Kupavar» - національний меморіал, відкритий для загального огляду в 2013 році.
  550 грн