Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 2000 форинтів 2019, Замкова гора Естергом

  Назва Естергом пов'язано з гарячими джерелами, що б'ють з-під землі в багатьох місцях в межах міської межі. Центром Водного міста є Замкова гора, на вершині якої знаходиться Кафедральний собор. Це місто було свідком народження угорського держави. Також, на цій землі був коронований перший християнський король Угорщини і єпископ Угорської церкви Іштван Святий, який і побудував тут перший храм в період між 1001 і 1010 роками. У той час король жив в Естергоме. Собор був освячений на честь святого Адальберта Празького, який загинув в 997 році під час місії в Пруссії і названий «красивою церквою». Церква стала першою християнською церквою Угорщини. У період між 1189 і тисячу сто дев'яносто п'ять роками храм був спалений разом з Королівським палацом під час турецької навали. Єдине, що вціліло - це архієпископська капела Бакоц Тамаша, побудована на початку 1507 року. За винятком італійської капели, це одне найбільш ранніх і найкрасивіших творінь архітектури ренесансу. Будівництво сучасного собору почалося в 1822 році за розпорядженням кардинала герцога Шандор Руднаі і архітектурним планом Пала Кюхнела і Яноша Пака. В процесі відновлення і продовження будівництва, архітектурний проект був змінений Йозефом Хілд, в результаті чого висота Базиліки значно збільшилася. Урочисте відкриття було освячено кардиналом герцогом Яношем Сцітовскім 31 серпня 1856 року за звуки Естергомський меси, написаної Ф.Ліста і приуроченої спеціально до цього свята.
  Доступність : 1 в наявності
  500 грн
  i h

  На аверсі зображено стилізований інтер'єр. Написи: в лівій частині, в два рядки, вказаний номінал - «2000 FORINT». Внизу розташований знак Угорського монетного двору - «ВР.», Поруч рік емісії - «2019». У верхній частині, уздовж канта, вказана країна - «MAGYARORSZÁG».

  На реверсі зображено Естергомський базиліка (повна назва - Базиліка Вознесіння Пресвятої Діви Марії і Святого Адальберта) на Замковій горі, яка була побудована на місці першого собору в країні, де в 1000 р був коронований перший король Угорщини. Базиліка Святого Адальберта - найвище і найбільший будинок в Угорщині. Церква стоїть на мальовничому пагорбі на березі Дунаю і її видно практично з будь-якої точки Естергома і навіть із сусідніх міст. Базиліка служить кафедральним собором центральної єпархії країни, а в її скарбниці зберігається понад 400 шедеврів сакрального мистецтва. Написи: «ESZTERGOM», «NEMZETI EMLÉKHELY», «VÁRHEGY ÉS VÍZIVÁROS». Зліва розташований логотип серії, праворуч - ініціали дизайнера (Tóth Zoltán)

  Метал: Мідно-нікелевий сплав
  Вага: 18,4 гр
  Діаметр: 37 мм

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2019
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение