Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 3000 форинтів 2019, 175 років музичного оформлення Гімну Угорщини

  Угорський монетний двір викарбував пам'ятну монету, присвячену 175 річниці музичного оформлення Гімну Угорщини (Himnusz). Композиція «Himnusz», також відома по першому рядку як «Isten, áldd meg a magyart» («Боже, благослови угорців»). Автор слів - Кельчеї Ференц (Kölcsey Ferenc). Автор музики - Ференц Еркель (Erkel Ferenc). Автором слів, є Кельчеї Ференц, який в 1823 році написав вірш. Композитор - Ференц Еркель в 1844 році поклав слова на музику. Офіційно музичний твір було затверджений в 1918 році, як Гімн Угорщини.
  Доступність : 1 в наявності
  1200 грн
  i h

  На аверсі колекційного монета зображений портрет Ференца Кельчея, поета, який написав гімн. На задньому плані, зліва викарбувані перші рядки рукопису Гімну Угорщини з підписом Кельчсі в кінці. Легенда: у верхній частині викарбувана країна емітент - «MAGYARORSZÁG» ( «Угорщина»), а трохи правіше по колу номінальна вартість, відповідна монеті - «3000 Ft»

  На реверсі зображено портрет Ференца Еркеля, який написав музику для гімну Угорщини. У верхній частині викарбувано назву монети - «A HIMNUSZ MEGZENÉSÍTÉSE · 1844». На задньому плані, праворуч показана частина нот Гімну, включаючи слова, а зліва - підпис Ференца Еркеля. Зліва, внизу викарбуваний знак дизайнера - (Gábor Kereszthury)

  Метал: Мідно-нікелевий сплав
  Вага: 76,5 гр
  Діаметр: 52,5 мм

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2019
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение