Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close
  Повернутися

  Золота монета "До 30-річчя незалежності України" 62.2 грама 2021 г.

  18 сер 2021

  17 серпня 2021 року введено в обіг пам'ятна срібна монета "До 30-річчя незалежності України" 62.2 грам 2021 г. 250 гривень. 

  Присвячена доленосній події, що відбулася 30 років тому, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ – Акт проголошення незалежності України. Український народ у різні часи боровся за право мати свою національну державу, мову, культуру. І сьогодні Україна на світовій карті – незалежна держава. Витоки нашої незалежності – в історичній пам’яті народу, його традиціях, духовній та культурній спадщині.

  На аверсі монети розміщено: по центру мозаїчне, прикрашене рослинним орнаментом зображення Знака княжої держави Володимира Великого – тризуба як символ процесу становлення держави, що сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, над яким – рік карбування монети – 2021, малий Державний Герб України (унизу ліворуч); напис УКРАЇНА (унизу праворуч); номінал монети – 250 та графічний символ гривні (унизу на дзеркальному тлі).
  На реверсі монети в обрамленні стилізованих променів зображено головну скульптуру Монумента Незалежності України (автор Кущ А. В.) – Оранту-Переможницю з калиновою гілкою в руках; унизу напис півколом – 30 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.
  Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій
  Скульптор: Дем`яненко Володимир , Чайковський Роман
  Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 0/400
  Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 62.2
   
   
  Коментарі
  Залиште ваш коментар Close
  Куплю.

  Яка ціна?