Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Золота монета "Фенікс" 31,1 грам, 2024 рік

  Фенікс — чарівний птах, який, за уявленням стародавніх народів (фінікійців, єгиптян), через кожні 500 років прилітав з Аравії до Єгипту. Фенікс живився бальзамом і смолою. Коли він відчував, що надходить смерть, будував гніздо з пахучих гілок на верхів'ї пальми, і там його спалювало сонце. Потім птах воскресав з попелу, відроджувався юним.
  Доступність : 1 в наявності
  108000 грн
  i h

  У Єгипті фенікс є символом сонячного початку, воскресіння та безсмертя. Єгиптяни порівнювали «фенікса» з богом сонця — Ра. Коли прадавні єгиптяни уявляли бога в подобі птаха, його рух по небосхилу впродовж дня порівнювався з польотом. 

   

   Згідно з грецькою традицією, фенікс був подобою сонця, що сходить, символом оновленого — через вогняну смерть — життя. Античні автори (Геродот, Овідій та інші) дають нам про нього різноманітні свідоцтва. За однією версією, фенікс, передбачаючи свій кінець, спалює себе в гнізді, наповненому ароматичними травами, але одразу ж з попелу народжується новий фенікс. За другою — він помирає, вдихаючи аромати трав, а з його насіння народжується новий птах, який переносить тіло свого батька до Єгипту, де його спалюють жерці сонця.

   

   У римлян він символізує божественне походження Римської імперії, її відродження й вічне існування.

   

   У християнському світі фенікс означає тріумф вічного життя, воскресіння, віру, постійність; це символ Христа. У ранньому християнстві фенікс постійно зустрічається на погребальних плитах: тут його значення — перемога над смертю, воскресіння з мертвих.

   

  На аверсі зображено птаха, а також надпис "GOLD PHOENIX 2024 1 oz FINE GOLD 999,9".

   

  На реверсі зображено профіль короля Чарльза ІІІ, а також надпис "CHARLES III NIUE 250 DOLLARS 2024".

  Характеристики
  ПоходженняАвстралія та Океанія
  Країна – виробник товаруОстрів Ніуе
  Матеріалзолото
  Проба9999
  Вага31.1 г
  Діаметр32 мм
  Номінал250
  Рік випуску2024